Stroiki bożonarodzeniowe z szyszek

Stroiki bożonarodzeniowe z szyszek nie są nowością, ale trzeba przyznać, iż obecnie są ostatnim krzykiem mody. Z pewnością, możemy iść na łatwiznę i kupić gotowy stroik, ale o wiele ładniej prezentują się w naszym domu te ozdoby, które wykonamy samodzielnie. Oczywiście, gdy chcemy stworzyć tego typu stroik, powinniśmy dużo wcześniej zebrać szyszki i odpowiednio je wysuszyć. Nie ulega wątpliwości to, iż najlepiej by było, gdyby pochodziły z różnych drzew, np. sosny, modrzewia, świerka, gdyż wtedy nasz stroik będzie prezentował się niesamowicie. Kolejną czynnością jest pomalowanie szyszek lakierem w sprayu, najlepiej w kolorze złotym, chociaż czerwień też jest mile widziana, podobnie jak sztuczny śnieg.

Bez wątpienia, ostatnio bardzo modne są szyszkowe wieńce, które można zawiesić na drzwiach domu, witrynach, ścianie czy nad kominkiem. Przede wszystkim, dodatkowo są dekorowane dzwoneczkami, prezencikami, orzechami pomalowanymi na złoto, laskami cynamonowymi, mikołajkami, suszonymi cytrusami czy wstążkami. Ponadto, wewnątrz nich możemy zamontować przepiękną świecę i stroik w takim wydaniu z powodzeniem może zdobić stół wigilijny, zwłaszcza gdy wykonamy go w ciekawej kolorystyce, gdyż oprócz tradycyjnej bieli, czerwieni, złota i zieleni, jak najbardziej odpowiedni jest np. błękit czy wrzos. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się mini choineczki z szyszek, które dodatkowo ozdabiane są najrozmaitszymi bombkami, ciasteczkami, łańcuchami, w szczególności tymi, które są wykonane własnoręcznie. Z pewnością, mogą one śmiało konkurować z innymi miniaturowymi choineczkami, np. z wełny czy sianka.

Oprócz tego, warto wspomnieć także o tym,  iż szyszki przecudnie wyglądają w zestawie z gałązkami iglastymi, bowiem wspaniale kontrastują z ich zielenią i dodatkowo sprawiają wrażenie naturalności, a co najważniejsze pachną lasem. Poza tym, taki stroik jest bardzo łatwo wykonać, gdyż tak naprawdę potrzebujemy do tego zadania wyłącznie dekoracyjnego naczynia, np. donicy oraz gąbki florystycznej, do której będziemy wbijać gałązki, a następnie wieszamy tylko na nich pomalowane szyszki, które mogą się mienić nawet w całej palecie barw.

Nie zapominamy również o tym, iż bardzo ładnie prezentują się w naszym domu kule z szyszek ozdobione np. koralikami, które za pomocą satynowej wstążki możemy powiesić u sufitu. Nie mniej stylowo wyglądają pojedyncze szyszki, które są umieszczone w ozdobnych kieliszeczkach, np. srebrnych, gdyż wspaniale zdobią świąteczny stół albo artystycznie porozrzucane owoce sosny lub modrzewia w szklanych misach czy wiklinowych koszyczkach.