Dekoracje wigilijnego stołu

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, co można zauważyć oglądając witryny sklepowe, na których pojawiają się już ozdoby świąteczne czy choinki. Jednak, aby okres przygotowań do Gwiazdki sprawiał nam dużo radości i nie kojarzył się z życiem w ciągłym biegu, musimy się sporo wcześniej zabrać za organizację obchodów Bożego Narodzenia. Z pewnością, świetnym pomysłem jest wcześniejszy zakup dekoracji bożonarodzeniowych, zwłaszcza ozdób wigilijnego stołu. A, jak wiadomo, odpowiednie przygotowanie stołu świątecznego nie jest zadaniem łatwym, dlatego w tym przypadku pośpiech nie jest wskazany i nie warto tej czynności zostawiać na ostatnią chwilę.

Oczywiście, na początku musimy wybrać kolorystykę dekoracji stołu wigilijnego, a co najważniejsze powinna ona współgrać z pozostałymi elementami wystroju wnętrza, jak choinka czy stroiki świąteczne, a także nie może się gryźć z kolorem ścian, mebli czy dywanu, bowiem wtedy możemy zapomnieć o przytulnej atmosferze w mieszkaniu. Nie ulega wątpliwości to, iż wśród barw najbardziej powszechna jest biel oraz połączenie czerwieni z zielenią czy też czerwieni z bielą i złotem. Jednakże nie należy się także obawiać innych odcieni, bowiem fiolet i szary również są bardzo eleganckie. Z pewnością, na wigilijnym stole nie może zabraknąć świecy, która może być zdobiona złoceniami, chociaż niezwykle elegancko wyglądają klasyczne świeczki w pięknych świecznikach ozdobionych gałązką choinki czy szyszkami. Natomiast osoby, które lubią niekonwencjonalne rozwiązania, często również decydują się ozdobienie stołu wigilijnego za pomocą światełek choinkowych, jednak przy tym rozwiązaniu trzeba zachować niezwykłą ostrożność, gdyż bezwzględnie trzeba uważać na to, by lampki nie miały styczności z wodą.

Oprócz tego, na stole wigilijnym jak najbardziej pożądany jest stroik bożonarodzeniowy, który może być wykonany na wiele sposobów, choć w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się ozdoby z szyszek lub miniaturowe choinki. Ponadto, obrus wigilijny możemy również udekorować ślicznymi gwiazdkami, bombkami czy też aniołkami, które dostaniemy w sklepie, ale najwspanialej prezentują się własnoręcznie wykonane ozdoby np. z papieru, masy solnej, słomy czy z włóczki. Warto podkreślić także to, iż cudowną dekoracją stołu jest kwiat – gwiazda betlejemska w pięknej, świątecznej donicy. Poza tym, niektórzy decydują się także na szklane flakony zwykle w kształcie choinki lub bombki, które wypełniają gwiazdkami, szyszkami, prezencikami, dzwoneczkami. Nie zapominamy również o serwetnikach z motywami świątecznymi, mile widziana jest także zastawa stołowa udekorowana bożonarodzeniowymi aplikacjami.