Jak zrobić świąteczny stroik?

Większość osób uwielbia święta, gdyż jest to czas magiczny, podczas którego możemy spędzić miłe chwile z rodziną, dlatego przygotowujemy się do nich z wielką pieczołowitością. Oczywiście, na wspaniałą atmosferę w domu nie tylko składają się przepyszne potrawy, ale i odpowiedni wystój mieszkania, które należy ozdobić świątecznymi ozdobami, w szczególności pięknymi stroikami. Oczywiście, wszelkiego rodzaju dekoracje czy to bożonarodzeniowe czy wielkanocne możemy zakupić w sklepie, ale o wiele piękniej prezentują się na naszych stołach, oknach, komodach czy drzwiach, gdy wykonamy je samodzielnie.

Jak zrobić świąteczny stroik?

Nie ulega wątpliwości to, iż najłatwiej jest zrobić stroik z gałązek świerku lub sosny. Wystarczy je tylko odpowiednio przymocować wokół świeczki za pomocą drucika. Następnie ozdabiamy je bombkami, kolorowymi kokardkami. Mile widziane są również szyszki, a jeśli chcemy osiągnąć dodatkowy efekt artystyczny, należy stroik udekorować złotym brokatem lub śniegiem w sprayu. Ponadto, osoby, które cenią sobie indywidualizm, mogą przygotować stroik ze świec i barwnych kubeczków, do których należy wrzucić kolorowe kamyczki, dzięki którym będzie możliwe umocowanie świec w wysokich naczyniach. Górę dekorujemy ozdobną trawą i koralikami. Na końcu kubeczek przepasamy ozdobnym sznureczkiem zakończonym bożonarodzeniowymi bombkami, bałwankami oraz gwiazdkami.

Warto także wspomnieć o tym, iż w ostatnim czasie bardzo modne są stroiki zdobione cytrusami. Oczywiście, za ich przygotowanie musimy się zabrać się co najmniej dwa tygodnie wcześniej, bowiem suszenie kawałków cytryny, pomarańczy, grejpfruta trochę trwa. Następnie wystarczy kilka gałązek np. świerku ułożyć w ozdobnej doniczce i pozawieszać na nich suszone ozdoby niczym bombki. Oprócz tego w tego typu kompozycji możemy także wykorzystać szyszki lub orzechy pomalowane na złoto. Istnieje także możliwość zawieszania suszonych owoców na metalowych stelażu o świątecznym kształcie np. choinki, a najłatwiej jest go wykonać z wieszaka. Trzeba go także pomalować na złoto lub czerwono i zawiesić na nim fantazyjne ozdoby, które będą cudownie pachnieć w naszym wnętrzu. Poza tym, niezwykle piękne są stroiki o kształcie miniaturowej choinki, które wykonuje się bardzo proste. Wystarczy uformować jej kształt najlepiej z metalu, a następnie np. pokryć słomą lub zielonymi gałązkami i pozawieszać oryginalne ozdoby, np. w postaci makaronu wcześniej malowanego na złoto, ale mile widziane są również gwiazdki, czy bombki, a w przypadku wielkanocnych stroików jak najbardziej pożądane są pisanki, zajączki czy baranki.

Z pewnością, można by było podać jeszcze wiele propozycji wykonania świątecznych ozdób, gdyż tak naprawdę przy odrobinie kreatywności można jest stworzyć prawie z wszystkiego.