Mini choinki

Nie ulega wątpliwości to, iż jednym z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia jest choinka, pod którą św. Mikołaj zostawia prezenty dla wszystkim domowników. Jednakże w ostatnim czasie panuje również moda na mini choineczki, które wspaniale pełnią funkcję dekoracyjną w naszym mieszkaniu, gdyż za ich pomocą możemy nie tylko ozdobić stół świąteczny, ale i biurko, komodę czy nawet okno. Ponadto, mogą być one wykonane z najrozmaitszych elementów i dekorowane oryginalnych ozdobami. Oczywiście, osoby, które nie posiadają zdolności artystycznych i nie potrafią wykonać ich samodzielnie, mogą skorzystać z gotowych choineczek, których nie brakuje na półkach sklepowych. Ale sklepowe ozdoby przeważnie są zrobione ze sztucznych materiałów, a to już nie to samo, bowiem choinka bożonarodzeniowa musi przede wszystkim pachnieć i prezentować się niepowtarzalnie.

Oczywiście, najpiękniejsze są miniaturowe choineczki, które są wykonane z gałązek świerka lub sosny, dlatego że pięknie wyglądają, zwłaszcza gdy je ozdobimy kolorowymi gwiazdeczkami, bombkami, łańcuchami, cukierkami, prezencikami, mikołajami czy bałwankami. Ponadto, najlepiej jest wykonać ozdoby choinkowe własnoręcznie, gdyż praca podczas ich robienia dostarcza wiele zabawy, a co najważniejsze po prostu są o niebo ładniejsze od kupnych dekoracji. Poza tym, wykonanie tego rodzaju choinki zajmuje nam naprawdę niewiele czasu, gdyż wystarczy tylko do ozdobnej doniczki włożyć gąbkę, wbić do niej gałązki iglaste i uformować z nich kształt stożka za pomocą drucika. Następnie pozostaje nam tylko ozdobienie drzewka świątecznego.

Warto podkreślić to, iż równie oryginalne są mini choineczki ze siana, których stworzenie zajmuje również niewiele czasu. Najważniejsze jest to, aby przygotować metalowy stelaż, który należy pokryć siankiem, a następnie przewiązać je ozdobnym sznureczkiem. Później ozdabiamy je kokardkami, muszelkami lub kokardkami z makaronu pomalowanymi np. na złoto oraz włosami anielskimi czy koralikami. Nie zapominamy również o drzewkach z bibuły lub z papieru, które głownie wykonywane są przez maluchy, a trzeba powiedzieć, iż efekt ich pracy jest powalający, gdyż bibułowe choineczki są przepiękne.

Natomiast prawdziwym arcydziełem są choineczki z wełny, które są dziergane na drutach lub szydełku, a także choineczki z piórek prezentujące się nieco egzotycznie. Oprócz tego, trzeba wspomnieć także o drzewkach wykonanych z kleju, które później rewelacyjnie zdobią nasze okna. Ponadto, należy tu jeszcze wymienić choineczki  z masy solnej, a także z zapałek czy klocków.