Dekoracje świąteczne z bibuły

Chociaż w sklepach nie brakuje wielu pięknych, bożonarodzeniowych ozdób, to w dalszym ciągu funkcjonuje wspaniały zwyczaj, wedle którego domownicy wykonują je własnoręcznie. Oczywiście, to zadanie dostarcza wszystkim ogromnej zabawy, sprzyja zacieśnieniu więzi rodzinnych, a co najważniejsze starannie wykonane ozdoby dają nam powody do dumy i trzeba obiektywnie przyznać, iż wspaniale wyglądają na świątecznej choince, oknach czy wigilijnych stole. Poza tym, mogą być one tworzone z najrozmaitszych materiałów, m.in. z masy solnej, słomy, drucików, wikliny, chociaż chyba najbardziej rozpowszechnione i najprostsze w wykonaniu są dekoracje z bibuły.

W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o bożonarodzeniowych gwiazdkach, które mogą przybierać najrozmaitsze kształty i zwykle stanowią ozdoby okien oraz witryn, ale równie pięknie prezentują się na drzewku świątecznym czy na stole bożonarodzeniowym, gdy stanowią zwieńczenie obrusu i w dodatku wspaniale współgrają z nim kolorystycznie. Oprócz tego warto tu wymienić śliczne mikołaje, które mogą zwisać np. z lampy i tym samym ozdabiać nasze wnętrze. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się też bibułowe renifery, girlandy, bałwanki czy skarpety. Nie zapominamy także o mini choineczkach, które możemy ozdobić również bombkami z bibuły, a co najważniejsze ta ozdoba może być ustawiona nie tylko na stole, gdyż równie dobrze wygląda na komodzie czy na parapecie.

Poza tym, coraz bardziej powszechne są wieńce wykonane z bibuły, które są wieszane na drzwiach domu. Jednakże najwięcej frajdy chyba sprawia wszystkim wykonywanie ozdób choinkowych. Mowa tu oczywiście o bardzo długich i kolorowych łańcuchach, aniołkach, dzwoneczkach, a w przypadku wielkanocnej choinki, mamy do czynienia z zajączkami, barankami i pisankami z bibuły. Oczywiście, tego rodzaju dekoracje stanowią również idealny dodatek do stroików bożonarodzeniowych, gdyż dzięki nim prezentują się efektownie.

Przede wszystkim, za dekoracjami świątecznymi z bibuły przemawia koszt ich produkcji, gdyż bibuła jest bardzo tanim materiałem, a oprócz niej w zasadzie potrzebny jest  jeszcze tylko klej i nożyczki, natomiast zakup gotowych ozdób wiąże się z nakładem dużych sum. Nie ulega wątpliwości to, iż własnoręcznie wykonane dekoracje są często trwalsze niż kupione ozdoby, gdyż naprawdę niewiele trzeba, aby świąteczna bombka się stłukła. Z pewnością, tworzenie tych dekoracji jest zadaniem czasochłonnym, gdyż wymaga ono niemałej precyzji i staranności, ale z drugiej strony warto poświecić czas na ich wykonanie, gdyż posiadają one unikatowy charakter, a co najważniejsze są „nasze”.