Piękna gwiazda betlejemska

Nikt chyba sobie nie wyobraża takiej sytuacji, w której w jego domu podczas Bożego Narodzenia, mogłoby zabraknąć gwiazdy betlejemskiej. Przede wszystkim, jest to bardzo ważny symbol tychże świąt, który wskazał mędrcom drogę do stajenki, w której narodził się Chrystus. Dlatego na pamiątkę tego wydarzenia wieszamy ją nie tylko na choince, ale i na zewnątrz budynku a w szczególności stanowi obowiązkową ozdobę szopek bożonarodzeniowych, które coraz częściej możemy podziwiać przed wieloma domami. Nie ulega wątpliwości to, iż idealna gwiazda jest pięcioramienna i posiada wspaniały, długi ogon.

Z pewnością, wśród gwiazd betlejemskich będącymi zewnętrznymi ozdobami domu przeważają te, które są stworzone ze sztucznych światełek. Mogą być one bardzo kolorowe, ale chyba najładniejsze są gwiazdy, które się świecą w naturalnym złotym odcieniu. Ponadto, niektóre ozdoby, wyróżniają się lampkami, które mrugają i co parę sekund zmieniają kolor, a czasami po zapaleniu większości gwiazd słychać melodię, najczęściej jednej ze znanych kolęd bądź pastorałek bożonarodzeniowych. W  przypadku gwiazd betlejemskich najważniejsze jest to, aby cudownie świeciły i daleka można było zauważyć ich blask, ponieważ mają wskazywać wszystkim przechodnim, iż w tym domu także zamieszkało dzieciątko Jezus.

Warto również wspomnieć o gwiazdach betlejemskich, które są podstawowym atrybutem gwiazdora przewodniczącemu świątecznej kolędzie odwiedzającej mieszkańców danej miejscowości. Najczęściej wykonana jest ona z drewna i pomalowana przeważnie na złoto. Poza tym, obowiązkowo mu się kręcić i nie ulega wątpliwości to, iż aby ją było dobrze widać i nieść musi być umocowana na stylu, który również jest cudownie udekorowany.

Natomiast jeśli chodzi o gwizdy betlejemskie zdobiące wnętrze naszego domu, to mogą być one wykonane z przeróżnych materiałów. Oczywiście, najłatwiej jest wykonać gwiazdy z bibuły, krepiny lub z papieru i umieścić je na choince bożonarodzeniowej. Nie zapominamy również o tym, iż niezwykle piękne są gwiazdy powstałe z kleju, a także te, które są uformowane na naszych szybkach przy wykorzystaniu odpowiednich szablonów wcześniej przygotowanych i  śniegu w sprayu.

Poza tym, niezwykłą ozdobą drzewka świątecznego są również mini gwiazdki betlejemskie stworzone z masy solnej lub upieczone z ciasta piernikowego, które nie tylko są śliczne, ale i wybornie smakują. Na końcu należy także powiedzieć o tym, iż można je również wykonać z wikliny, a następnie pomalować na złoto lub do ich stworzenia wykorzystać metalowy stelaż w kształcie gwiazdy, który następnie trzeba owinąć kolorowymi światełkami.